NEKONEČNÝ SERIÁL Z VÝPLAT – report 1

Zahajuji nekonečný seriál z výplat. Některá jména jsou změněna, data neuvádím. Přeji příjemné počtení.

Včera v poklidu, až jsem se divila. Paní Helenka si mohla zaslzet, byla jsem tam totiž s outěžkem v kočáře. V kritické chvíli, když se začala Arianka budit, nastoupilo trio houpačů Romča, Míra a Karel. Šlo jim to skvěle. Míra se na pokyn “kejvej pořádně” své role zhostil věru profesionálně. Ivana byla dole na vrátnici, žádnou výplatu za říjen od nás neměla, ani se nepřišla za mnou podívat, což vyhodnocuji tak, že se stydí za své unáhlené rozhodnutí opustit řady Pragulicu. 

Tak pojďme na to! Roman – tentokrát nic, vzal si jen pár svetrů a vyhodnotil je jako moc šik, říkala jsem, že díky patří Petřiným kamarádům. 

Karim mi vlezl do kanceláře, když jsem vydávala peníze někomu jinému, aby mi oznámil, že tam už je, že si jde zakouřit a že v tu středu (kdy na prohlídku nikdo nepřišel a on se neobtěžoval to nahlásit) tam čekal do čtvrt na deset – potřeboval k tomu mít publikum. Poté jsem mu vysvětlila, že kvůli seznamu, který mu posíláme vždy, dokáže otravovat klidně několik hodin před uzavřením prodeje a takovou vcelku důležitou věc, že nepřišli lidi, kterou měl nahlásit max. 15 min po jejich nepříchodu, abychom to mohli operativně prověřit, si suší pro sebe. Poté si začal vymýšlet, že mi volala ta jeho sociální a nedovolala se, čímž mi nadzvedl mandle a vypakovala jsem ho. S jeho sociálním jsem v čilém kontaktu. 

Míra mi večer před výplatami poslal jako odpověď na moji zprávu, kdy má přijít pro peníze, SMS s textem „nic nechci“. Myslela jsem si, že si spletl kontakt, ale prej chtěl bejt vtipnej! Tak to se věru povedlo. Každopádně se opakovaně sháněl po kalhotech, ty máme už probrané, samá malá čísla, tak kdyby hoši dělali zase čistku, tak se Mírovi a Karlovi budou hodit. Karel si též vzal nějaké svetry, těch máme plnej pytel. 

Jako třešničku na dortu si nechávám Václava. Václav mě požádal o radu, co má dělat. Nemůže se své přítelkyně Johanky zbavit. Johanka pohlavně žije s Ukrajincem, který je dezertérem a feťákem. Johanka umí trochu rusky, protože byla vdaná za Arména, kterého si vzala za účelem zlegalizování jeho pobytu a on teď sedí v base za kradení aut. Prosím ty senzitivnější z nás – odečtěte z tohoto příběhu 80% a vyjde Vám to, co je opravdu pravda. Monokla měl kvůli tomu, že Johanka neumí vařit a to „rizeto“ se nedalo “žrát”, tak jí to řekl, ale pak přišel ten její Ukrajinec a zmlátil ho. Připomínám, že ve verzi pro Elu byly špagety, který po něm hodila ona. 

Jinak pokud by si někdo myslel, že průvodci budou rádi, že díky změnám v zaměstnaneckém zákoně mají příplatek za víkendy, o čemž nevěděli, tak nikdo z nich kromě Václava nepoznal, že dostává víc peněz… tak to je bohužel ta smutnější stránka toho, co děláme. Takže kdyby žádný příplatek neměli, tak jim to je vlastně jedno, protože mě to tak připadá, že je zajímá jen to, co dostanou jako dýško do ruky po prohlídce… Tak zase příště na shledanou!

Comments are closed.