Tours

PROHLÍDKY

Proč s námi vyrazit na prohlídku?

Projděte si město s člověkem, který ho zná jako své boty, a pomáhejte tam, kde to dává smysl.

Autentické město

Chceme vám město ukázat bez taháků pro turisty. Takové, jak ho znají lidé, kteří v něm skutečně žijí.

Životní zážitek

Už nikdy se na bezdomovce a ulice města nebudete dívat tak jako dříve.

Sociální podnikání

Podnikáme zodpovědně a vracíme zpět komunitě.

Poznejte naše průvodce

Pá 19:30, 2 hodiny

Lada

Balada o prostituci a drogách

VÍCE INFORMACÍ
Pá 19:00, 2 hodiny

Karel

Karlův průvodce mladého gaye v Praze

VÍCE INFORMACÍ
Ne 15:00, 2 Hodiny

Míra

Smíchov beze smíchu, ale i tak se zasmějete

VÍCE INFORMACÍ
Čt 17:00, 2 Hodiny

Zuzka

Pražská drogová scéna

VÍCE INFORMACÍ
St, Pá, So 19:30, 5+ Hodin

Karim

Karimovo podsvětí

VÍCE INFORMACÍ
Ne 14:00, 2 Hodiny

Václav

Bezdomovcem z vlastní vůle

VÍCE INFORMACÍ
St & So 18:00, 2 Hodiny

Roman

Roman-tický trip pod mostem

VÍCE INFORMACÍ

Jak si objednat prohlídku

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 12 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 12 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 350 Kč a její nákup a potvrzení od nás je podmínkou účasti. Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Jste škola nebo firma?

Využijte nabídky soukromých prohlídek pro větší skupiny mimo termíny pravidelných prohlídek. Více informací:

Daruj poukaz na prohlídku s Pragulicem

Hledáte smysluplný dárek, který potěší i pomůže? Náš poukaz dostanete obratem elektronicky, nebo vám ho můžeme poslat poštou. Obdarovaný si pak u nás rezervuje prohlídku dle svého výběru během půlroční platnosti.