Prohlídka s překladem

Prohlídka s překladem

550 Kč / osoba
Čeština s překladem do angličtiny 2 hodiny Pá 16:00

Prohlídky s překladem do angličtiny

Zažijte Prahu očima člověka bez domova a poslechněte si jeho příběh. Naši průvodci jsou nebo byli léta bez domova a na prohlídkách vyprávějí o svém životě a ukážou vám místa, která byste normálně nenavštívili. Všichni průvodci mluví česky, ale tato prohlídka je pro cizince a na prohlídce je vždy tlumočnice, která překládá do angličtiny. Prohlídka s tlumočníkem je vždy v pátek od 16.00 hodin. Každý týden je prohlídka od jiného průvodce. Zakoupíte si vstupenku na termín, který vám vyhovuje, a dole na této stránce najdete rozpis průvodců pro každý termín. O průvodcích a jejich prohlídkách si můžete přečíst na stránkách průvodců.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: na této stránce stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 12 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině a na této prohlídce je vždy přítomen tlumočník/ce do angličtiny. Průvodce chvíli vypráví a pak tlumočník/ce v klidu přeloží, co průvodce řekl, tak aby všichni slyšeli.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 12 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Vstupenka na prohlídku s překladem stojí 550 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti. Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Zaujala vás tato prohlídka?

Termíny prohlídek

Každý týden má prohlídku s překladem jiný průvodce. Níže je sepsaný rozpis na každý týden. Pečlivě si přečtěte, který z průvodců má prohlídku ve vámi zvoleném termínu. Místo setkání prohlídky najdete na stránce průvodce.

17.5.2024
24.5.2024
31.5.2024
7.6.2024
14.6.2024
21.6.2024
28.6.2024

Zvolte si termín:

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Jste škola nebo firma? Objednejte si soukromou prohlídku mimo termíny pravidelných prohlídek.

Podobné prohlídky

Comments are closed.