ČASTO SE NÁS PTÁTE

Prohlídky

Prohlídku  rezervujte na našem webu pragulic.cz. Vyberte si průvodce, v kalendáři zvolte datum a čas. Vyplňte údaje, případně zadejte slevový poukaz, vyberte způsob platby a dokončete rezervaci. Obratem obdržíte email s instrukcemi k prohlídce a doklad o zaplacení. Vy už dál nic dělat nemusíte, jen dorazit na prohlídku. Místo srazu najdete v profilu každého průvodce i s mapkou. Průvodce vás bude mít na seznamu návštěvníků, takže žádné potvrzení ani vstupenku nepotřebujete.

Pokud jste škola nebo firma, tedy větší skupina, která si chce vybrat datum prohlídky a průvodce mimo naše standartně nabízené prohlídky nebo máte speciální požadavky na obsah a program, prosím proveďte vaši objednávku  zde. V kalendáři vyberte den, čas, preferovaného průvodce, jazyk, případně překladatele a doplňte další požadavky. Číslo dárkového poukazu můžete uvést v dalším kroku, v košíku. Zaplatit můžete okamžitě nebo bankovním převodem. Jakmile vaši poptávku zpracujeme, obdržíte od nás emailem potvrzení rezervace a daňový doklad. Do té doby není vaše objednávka platná. Pokud jste škola nebo jiná skupina se sociálním zaměřením a nemůžete si plnou cenu dovolit, máme pro vás připravené speciální ceny. Všechny aktuální ceny a typy vstupenek uvidíte během rezervace.

Zakoupenou vstupenku na prohlídku nelze vrátit ani změnit datum. Určitě najdete někoho, komu prohlídku darovat a udělat mu radost. Je to třeba jako když koupíte lístky do divadla nebo na koncert. Ty by vás taky nenapadlo vracet. Tak nás prosím pochopte, že to není v našich kapacitách. Děkujeme 🙂

Podívejte se prosím do našeho kalendáře – tam najdete nejbližší volné termíny prohlídky s Karimem, ale i jiné prohlídky, které stojí za to. Můžete i zavolat, ale je pravděpodobné, že naše operátorky zrovna nesedí u počítače, a proto Vás nasměrují na webové stránky. Rezervace na Karima (i ostatní průvodce) je možná pouze 3 měsíce dopředu.  

Odpověď je jasná. Možné to není. I přesto dostáváme takových emailů denně desítky. V kalendáři uvidíte skutečnou kapacitu prohlídek. Karimovi prohlídky jsou vyprodané na několik měsíců dopředu a je o ně velký zájem. Není tedy možné je rezervovat, když jsou vyprodané.

Ano. Fungujeme už od roku 2012 a ročně nás navštíví tisíce zákazníků. Naše prohlídky jsou bezpečné a ověřené mnoha zákazníky. Až na předem ohlášení výjimky nebereme zákazníka na místa, která by byla obývaná bezdomovci či nějak nebezpečná.

Ano, vyberte si některou z našich vypsaných prohlídek a zarezervujte si ji.

Na prohlídce vás může být 5 nebo taky přes 20. Každý průvodce má stanovenu svou kapacitu. Prohlídky jsou otevřené a může se na ně kdokoli přihlásit. Proto pokud chcete prohlídku pouze pro vaši skupinu, je nutné si ji zarezervovat jako individuální, tedy soukromou.

To znamená, že prohlídka je buďto vyprodaná nebo ji rezervujete méně než 24 hodin před jejím konáním a to již není možné. Rezervujte si prosím jiný termín.

Ne. Průvoce má seznam všech účastníku s sebou na prohlídce a vy už dál nic dělat nemusíte. Vstupenky od nás nedostanete a není potřeba nic tisknout. Jen doražte na místo srazu.

Každý průvodce má jiné místo srazu. Informace o místě srazu pro jednotlivé průvodce najdete na jeho profilu zde na webu včetně mapy.

Ano, na podobné akce jsme zvyklí a připravíme vám program na míru. Důležité je pro nás vědět přibližný počet lidí a datum (čím více konkrétní budete, tím lépe). Svou poptávku nám prosím zašlete prostřednictvím tohoto formuláře

Pokud má prohlídka začínat v 19h a na místě v tu chvíli nikdo není, rozhlídněte se, jestli kolem vás nestojí další lidé nebo skupinky čekající na stejnou prohlídku a nebo váš průvodce a jistěte se, že jste na správném místě srazu. Pak zavolejte naše číslo: +420 725 314 930. Pokusíme se situaci okamžitě vyřešit. Možná má průvodce zpoždění a nebo se taky může stát, že nepříjde vůbec. Ale nebojte, nestává se to zas tak často.

V případě pravidelných prohlídek můžete rezervovat prohlídku až na 3 měsíce dopředu. Dál už vás náš kalendář nepustí. Pokud je dnes tedy  15. února, můžete si pravidelnou prohlídku zarezervovat kdykoli od tohoto dne do 15. května. Skupinové prohlídky – to jsou prohlídky pro více lidí mimo nabízené termíny, nejsou takto omezeny.

Po odeslání objednávky a jejím zaplacení vám prohlídka musí být nejprve potvrzena. Může se totiž stát, že na ni není přihlášeno dostatek lidí nebo průvodce z nějakého důvodu nemůže. To se nám občas stává. V případě, že se prohlídka konat nebude, nabídneme vám několik alternativ. Prohlídku s jinými průvodci, v jiný čas nebo den. Když nic z toho nevýjde, vrátíme vám peníze.

Na některé prohlídky (neplatí pro prohlídky s Karimem) je možné zakoupit rodinnou vstupenku a ušetřit. Nabídku uvidíte během objednávky prohlídky. Platí pro 2 dospělé a 2 děti ve věku od 3 do 12let. 

Ano, prohlídka probíhá za každého počasí. Chcete přece poznat bezdomovectví na vlastní kůži. Přesto se nezapoměňte vhodně obléknout.

Dárkový poukaz

Postup uplatnění voucheru je stejný jako při rezervaci prohlídky. Vyberte si prohlídku, zarezervujte si ji a při nákupu  doplňte číslo kupónu (unikátní kód). Pokud je váš poukaz platný, sleva se vám hned odečte a vy můžete vyrazit na prohlídku.

Radíme platnost voucheru nepodceňovat a prohlídku si zarezervovat bezprostředně po obdržení dárkového poukazu. Platnost dárkového poukazu není možné prodloužit.

Pokud hledáte smysluplný dárek, darujte něco z našeho eshopu! Voucher si jen objednáte a zaplatíte online. Obratem Vám dorazí do emailové schránky. Easy peasy. Pokud objednáte tričko, naši skvělí vrátní Vám ho do dvou dnů od provedené platby připraví na vrátnici Pražského kreaticního centra, kde si ho následně můžete vyzvednout od devíti do devíti, nebo odešlou na vámi uvedenou adresu.

Dárkové poukazy platí na všechny naše prohlídky a není tedy možné je zakoupit pouze na Karimovu prohlídku.  Poukazy jsou v hodnotě 250, 500 a 1 000 Kč a je na obdarovaném, jak je využije.

Poukazy prodáváme pouze online na našem e-shopu a dostanete je od nás elektronicky, v emailu. Ten si pak můžete vytisknout. Pokud od nás chcete poukaz vytištěný, můžete váš požadavek zadat jako způsob doručení během nákupu. Za 50,- Kč si jej můžete vyzvednout na recepci PKC (Staroměstské nám. 4/1, Praha) nebo vám ho za 100,- pošleme poštou. Jakmile bude poukaz připraven k vyzvednutí, dáme vám o tom vědět emailem nebo telefonicky.

Platba

To bohužel nejde. Nechceme, aby u sebe měl průvodce hotovost, pak to nedopadá dobře. Prohlídku můžete zaplatit v klidu během rezervace a to bankovním převodem nebo kartou.

 

Prohlídku prosím uhrďte hned během rezervace a to buďto bankovním převodem nebo platební kartou. Údaje k platbě vám přijdou taky emailem.

Prohlídky pro cizince

Ano! Rezervujte si prohlídku s Alešem, která probíhá každý den. Pokud jste skupina, můžete si termín prohlídky vybrat zde. Tlumočníky pro ostatní průvodce zajišťujeme jen pro skupiny nad deset účastníků. Aktuální cenu překladu najdete v rezervaci a pohybuje se kolem 1000,- Kč. Je také možné zajistit si překladatele vlastního. Pro větší akce na míru nás prosím kontaktujte.

Nakupování na e-shopu a způsob doručení

Poukazy a trička prodáváme online na našem e-shopu. Poukazy od nás dostanete elektronicky, v emailu. Ten si pak můžete vytisknout. Pokud od nás chcete poukaz vytištěný nebo kupujete tričko, můžete váš požadavek zadat jako způsob doručení během nákupu. Za 50,- Kč si vaše dárky můžete vyzvednout na recepci PKC (Staroměstské nám. 4/1, Praha) nebo vám je za 100,- pošleme poštou. O tom, že je váš nákup připraven vás budeme informovat emailem nebo telefonicky.

Ne, žádné vstupenky od nás nedostanete, registrace na prohlídky probíhá online a průvodce o vás na prohlídce ví.

Máte dotaz?