Support

NENÍ MI TO JEDNO

Starám se o své okolí a podporuju ty, kteří neměli v životě tolik štěstí

Teplota venku se pohybuje na hranici mrazu, jsme zabalení v šále, a když foukne studený vítr, utíkáme se schovat do nejbližšího obchodu. Odpočítáváme minuty, když čekáme na zastávce na tramvaj. Snažíme se limitovat náš pobyt venku, v mrazu. A to je teprv začátek – teploty můžou jít ještě mnohem níž. V takové zimě je ještě v pohodě dojít do práce, skočit si nakoupit, ale víte, jak se vám mraz dostane pod kůži, když jste venku v kuse už pouhé dvě hodiny?

Představte si, že mnoho lidí je venku 24/7. Lidé bez domova se nemají kam jít zahřát. Odevšad je vyhodí. V tramvají nám vadí, protože smrdí. V obchoďáku se s nimi vypořádá ochranka. To samé je čeká na hlaváku. Když zalezou do vašeho vchodu nebo do sklepa, vyhodí je policie. Noclehárny je pustí přespat v 7 večer a vypustí ven v 6 ráno. A to jen v případě, že nejsou plné. Dostatek ubytovacích kapacit pro lidi v nouzi totiž není a tak je dost pravděpodobné, že budou muset být venku. A nebo venku být chtějí. Najdou si přístřešek, kde neprší a nefouká. Lehnou si na matraci nebo karton a přikryjí se dekou nebo spacákem. V těch lepších případech mají stany. Občas si pomáhají alkoholem, aby utlumili realitu. Jsou celkem odolní – přežijí v podmínkách, které by většina z nás už nezvládla. Ale občas to taky nezvládnou a každou zimu jich hodně umírá nebo končí s omrzlinami.

Je zvláštní, že v dnešní prosperující době neumíme pomoct druhým lidem. Být trochu vlídnější nic nestojí a mít zájem o druhé by měla být samozřejmost. My ale víme, že tobě to jedno není. Tak se inspiruj.

Takhle můžeš pomoct

Vyber, co ti nejvíc sedí, a ukaž, že ti to není jedno.

Jdi na PROHLÍDKU

Venku je zima, pošmourno, že by psa nevyhnal. Asi se ti na prohlídku moc nechce. Jsou ale lidi – v Česku jich je okolo 70 000 –, kteří si vybírat nemůžou. Žijí na ulici, i v mrazech, nebo na ubytovnách a celý den se potloukají po městě nebo to zalomí v tramvaji.

Pojď to alespoň na dvě hodiny pochopit. Naši průvodci budou rádi.
Pragulic Voucher

Daruj POUKAZ nebo TRIČKO

Dárek, který pomůže a potěší. Kup v našem e-shopu. I last-minute.

Poukaz ti obratem přijde do mailu.

Pošli nám nějaký LOVE

Asi to nevíte, ale každý rok se najde pár dobrých duší, které nám přihodí někdy velké peníze, někdy pár drobných. K těmhle penězům přidáme to, co se nám podařilo vydělat, a použijeme je na efektivní pomoc lidem bez domova. Díky tomu už třeba Ivana, Vojtěch a Helča nejsou na ulici. Díky nim nejezdí naši zaměstnanci načerno. Všechny peníze jdou na speciální účet.

Víme, že nás v tom nenecháte!

Co dělá Pragulic

Zaměstnáváme lidi bez domova a bouráme předsudky.
S Pragulicem najdeme lidi bez domova, proškolíme je a zaměstnáme jako průvodce po městě nebo na jiných pozicích. Za svou práci dostávají mzdu a benefity, které jim pomůžou se znova postavit na nohy. Díky práci a novým lidem kolem sebe mají motivaci a získají sebedůvěru. Pak už je to na nich.

„Jsem rád, že po 2 letech můžu říci, že mě Pragulic zbavil stereotypu a pevného řádu, takže můžu být opět svobodným a bez obav se můžu pohybovat v neřádu.“
Vojtěch
průvodce
lidí už Vojta provedl
Jak je Vojta spokojený s...
Bydlením – Vojta se zrovna přestěhoval do svého bytu. Dřív bydlel v jeskyni, na azyláku nebo u známého. 100%
Životní cestou – Vojta by chtěl víc tvořit, ale říká, že je to na dobré cestě. 40%
Prací – Vojta by chtěl dělat víc prohlídek a věnovat se hře na housle. 85%

Inspiruj se

Nezaujalo tě zatím nic z toho, co nabízíme? Inspiruj se tady...

dobroskrin je verejna satni skrin u narodniho divadla v praze kde muzete darovat sve obleceni

Dobroskříň je místo, kam kdokoliv může přinést své oblečení, co chce poslat dál. Sdílejte své fotky s #dobroskrin

verejna satni skrin na namesti vaclava havla u narodniho divadla v Praze od Pragulic

NENIMITOJEDNO