S čím se můžete setkat na netradiční prohlídce s Pragulicem?

Pragulic Průvodci

Pokud se rozhodnete vyrazit na prohlídku s Pragulicem, je důležité mít na paměti, že se budete procházet ulicemi Prahy s člověkem, který buď neměl lehký životní osud nebo ještě stále hledá své místo pod sluncem.

Naši průvodci strávili mnoho let na ulici nebo na ní ještě stále jsou. Potýkali či se stále potýkají s různými závislostmi jako jsou drogy, alkohol či automaty či kombinace všeho. Zažili fyzické násilí nejen na ulici, ale často už i v rodině, prošli si dětským domovem, žili ve strachu a každý den bojovali či bojují o přežití. Proto je jejich psychika stále křehká, jejich nedůvěra veliká a každý si své bolístky a komplexy řeší po svém. Proto se vám může na prohlídkách stát, že:

  • Průvodce vůbec nedorazí – prostě zaspal, zapomněl, zfetoval se, opil, někdo ho někde zbil za dluhy a mnoho dalších možností.
  • Průvodce dorazí později – protože prostě nemá režim nebo si neumí naplánovat čas.
  • Máte pocit, že něco požil – ať už jsou to drogy nebo alkohol.
  • Vymýšlí si – často už tomu sám věří a sám pro sebe si udělal svůj svět. Chce být zajímavý, chce ve vašich očích vypadat lépe, aby se zalíbil, bojí se odsouzení.
  • Budou vám hrát na emoce a city – aby třeba bylo hezké dýško.
  • Možná nedodrží určenou trasu ani uváděný čas – prostě jim to přijde v pohodě.
  • Možná se budou před vámi dělat lepšími – že oni nefetovali či nefetují, že nikdy nežebrali, že jsou zkrátka lepší než ti druzí – za některé věci se prostě stydí, někdy tomu sami chtějí věřit a možná někdy i věří.
  • Možná pomluví všechny ostatní průvodce a řeknou, že oni jsou Ti nejlepší.
  • Možná budou mít divnou náladu.
  • A možná pomluví celý Pragulic.

Taková je prostě realita a někdo je z prohlídky s našimi průvodce nadšený a někdo občas zažije zklamání. Kdykoliv se stane některý z faktických problémů, průvodce vůbec nedorazí či má zpoždění, kontaktujte nás na náš telefon, vždy vše operativně řešíme, pošleme náhradu, případně samozřejmě vrátíme peníze. Což platí, pokud i budete z prohlídky zklamaní a vůbec se vám nelíbila. Pokud si nejste jisti, jakého průvodce zvolit, kontaktuje nás, rádi pomůžeme s výběrem a často tak předejdeme zklamání či rozčarování. Ne každý průvodce sedí každému, mnohdy nám příběhy průvodců otevřou zranění v nás či nás jinak popudí jejich chování. Často je to však zajímavá sebereflexe toho, proč to v nás vyvolalo takovou reakci. Odpovědi na tyto otázky již necháme na Vás.

My budeme rádi za každou zpětnou vazbu. Jak ty pozitivní, tak ty negativní předáváme našim průvodcům, často s nimi řešíme, co se dá zlepšit, ale někdy je to bohužel házení hrachu na zeď. A tak nás také učí brát je takové jaké jsou a neměnit je silou jen proto, že my bychom si přáli, aby se zařadili do „normálního“ života, byli spolehliví a pracovití, ale pochopit, že to musejí chtít především oni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>