Děcák, drogy, prostituce – Online tour s Romanem

,,Jdem si zašlapat?”, zeptal se Pavel Romana a bylo rozhodnuto. Peníze byly nezbytně nutné, cesty k jejich získání omezené. Pervitin umožňoval zůstat na nohou i několik dnů v kuse a díky tomu vydělat až 20 000,- za noc. Prodejem těla. Nebylo co řešit. Šlo se ,,šlapat”. 

Příběh jako ten Romanův, který vyrůstal v dětském domově a skončil na ulici po bolestivém rozchodu, během nějž sklouzl  k drogám, neuslyšíte každý den. Pragulic vám nyní umožní nejen prozkoumat různá pražská zákoutí, ale také nahlédnout do života lidí, pro něž jsou místní ulice domovem. 

Po opuštění dětského domova našel Roman rodinu, práci i lásku – a právě ta ho dovedla k drogám. Dlouho odolával, ale po bolestivém rozchodu podlehl. Začal fetovat a pomohlo to. Jenže pak se na něm drogy podepisovaly víc a víc. Ztratil práci, partnera i střechu nad hlavou. A tak si po 15ti letech řekl dost. Dnes je čistý. 

Nikomu nic nevyčítá, svoje bydlení i komunitu má rád. Pečuje o sebe, zbožňuje designérské oblečení a pomáhá ostatním. Dříve nosil narkomanům peníze na drogy, dnes provádí lidi po Praze. A právě teď vede tyto prohlídky také online. A o to emotivnější jsou, neboť se průvodce může plně zaměřit na svůj osobní příběh a sdílet ho s těmi, kteří možná ani netuší, jak snadné to je skončit na ulici. 

Poslechnout si průvodce Pragulicu vám otevře oči a ukáže jiný svět – zdánlivě vzdálený, a přitom tak blízký. O Praze ví bezdomovci víc než kdejaký ,,místňák”, je pro ně totiž domovem v pravém slova smyslu. Navíc teď nemusíte složitě jezdit do Prahy a můžete zážitek prožít v pohodlí svého domova, a s přáteli ze všech koutů ČR. O to víc si prohlídku společně užijete!

Navíc vstřícní průvodci jako Roman vám rádi zodpoví kdejaký dotaz, jak sám říká: ,,žádná otázka není hloupá”…  Jaké to je prodávat své tělo. Jak poznám závislost? Co za myšlenky se honí hlavou, když vás někdo vykopne z domu nebo nemáte co jíst? Jak si bezdomovec může dovolit kvalitní oblečení? Proč nežijete v azylovém domě? Na to všechno se můžete na online prohlídce zeptat. Průvodce vám popíše nejen zajímavé lokality, ale také svoji životní cestu. A vy se pak buď zapojíte do živé diskuze, nebo si necháte prostor na to vše vstřebat a/nebo sdílet s přáteli či rodinou. Cokoliv je vám příjemné…

Zúčastněte se naší online prohlídky a zjistěte, jaké to je být bezdomovcem. Možná přijdete na to, že život na ulici je mnohem pestřejší a barvitější, než jste si mysleli. Navíc podpoříte dobrou věc a vykouzlíte úsměv na tváři lidem, s jejichž pohledem byste se běžně ani nestřetli. 

pragulic group team

Naši průvodci nemají často jistou střechu nad hlavou, ani jídlo do žaludku. Provázením s Pragulicem se tato situace mění. Pomáháme lidem, kteří o to stojí, a umožňujeme jim žít kvalitnější a lepší život. A proto budeme rádi, když nás podpoříte a zavítáte s námi na virtuální prohlídku. Tak na viděnou v Praze!

Autor: Gabriela Dittrichová

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>