Zuzka

350 Kč / osoba
Čeština 2 hodiny Čt 17:00

Profetované mládí a život po něm

Zuzka dlouhých osmnáct let fetovala (začala v 15 letech) žila na ulici a podařilo se jí z toho všeho dostat. V neziskové organizaci Jako doma léta pekla a vařila. Teď v této organizaci pracuje v ubytování pro ženy bez domova. Zuzka také pracuje jako terénní pracovnice Kontaktního centra Sananim a pomáhá mladým lidem ohroženým nebo již postiženým drogovou závislostí. Obětavě je doprovází na úřady i k lékařům a snaží se je vytáhnout z nejhoršího. Moc dobře ví, jaké to je být úplně na dně. Sama říká, že svou závislost na drogách vyměnila za závislost na práci. Vystudovaná veterinární ošetřovatelka již 10 let spokojeně „bydlí“ s přítelkyní a se psem ve sdíleném bytě a vyprávěním svého příběhu na prohlídkách přispívá k šíření osvěty a k prevenci závislostí na návykových látkách. Zuzka také úspěšně prošla procesem oddlužení.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

*Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 12 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 12 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 350 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti. Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Zaujala vás tato prohlídka?

Začátek prohlídky

Sraz je na Náměstí Republiky před Obchodním domem Kotva.

Trasa prohlídky

Náměstí Republiky
Staroměstské náměstí
Jungmannovo náměstí

Zvolte si termín:

Červenec 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Jste škola nebo firma? Objednejte si soukromou prohlídku mimo termíny pravidelných prohlídek.

Dneska jsem byl na prohlídce se Zuzkou a i přes děsnou zimu (o které nám Zuzka říkala, ať si ji užijeme, ať aspoň trošku...

Posted by Jáchym Vyčítal on Thursday, 22 November 2018

Vyrazili jsme na prohlídku s oddílem náctiletých skautů, průvodkyně Zuzka byla velmi vstřícná, dokonce pro nás upravila...

Posted by Tereza Lacigová on Wednesday, 25 April 2018

Zuzka je perfektní průvodkyně,doporučuji

Posted by Barbora Hudecova on Wednesday, 14 October 2015

Podobné prohlídky

Comments are closed.