250 Kč/osoba
Čeština – možný překlad do cizích jazyků 2 Hodiny

Vzpomínáme:

Vojtěch je bývalý pražský filharmonik. Krom toho, že učil na konzervatoři a hrál se souborem po celém světě, měl blízko k alkoholu. Kvůli závislosti na alkoholu se dostal až na ulici. Má zkušenost s bydlením v jeskyni. Přesto je to velice jemný člověk, umělec tělem i duší. Během prohlídky zahraje na housle, na které se učil už od útlého věku.

Co vše potřebujete vědět

Je to jednoduché. Vyberte si svého průvodce, klikněte na rezervovat, upřesněte datum a čas, zarezervujte si prohlídku a proveďte platbu. Obdržíte od nás email s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců to má jinak a my se snažíme zlepšit jejich situaci jak jen to jde.

Počasí a co s sebou

Prohlídky jsou za každého počasí! I když prší nebo mrzne. Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici. Vemte s sebou dobré boty, třeba i svačinku a něco k pití. Deštník nebo pláštěnku. V zimně teplé oblečení, protože dvě hodiny venku jsou mnohem náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Většina našich prohlídek je v češtině. Jazyk prohlídky najdete zaznačený v kalendáři. Pokud chcete na prohlídku vzít své zahraniční přátele nebo kolegy, není problém. Stačí si zvolit prohlídku s překladatelem nebo s některým z našich cizojazyčných průvodců.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 6+ let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být nebezpečná.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku vyjde na 250 Kč. Můžete také uplatnit různé slevy. Platba je možná převodem.

Spropitné

Odměňte vašeho průvodce spropitným, pokud se vám prohlídka líbila. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce ale také peníze navíc, které se velmi hodí.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se prosím během prohlídky s úctou ke svému okolí a zeptejte se lidí v případě, že budete chtít fotit nebo natáčet.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit taky jako dárek. Nebo při rezervaci váš poukaz uplatnit.

Zaujalo vás to?

Začátek prohlídky

Sraz je na schodech u Pomníku obětem komunismu na Újezdě.

Trasa prohlídky

Na schodech Památníku obětem komunistického režimu nedaleko tramvajové zastávky Újezd
Kampa
Lennonova zeď
Karlův most
Mánesův most
Rudolfinum
Pražská konzervatoř
Stavovské divadlo

Rezervovat dnes

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Chcete si zarezervovat prohlídku pro skupinu?

Podobné prohlídky

Comments are closed.