Roman

350 Kč / osoba
Čeština 2 hodiny St & So 18:00

Roman-tická prohlídka pod mostem

Prostituce, krádeže, drogy, gay tématika a rasová diskriminace, o tom všem ví Roman své. Nechte se vzít na noční procházku nechvalně známými místy dopravních uzlů kolem nádraží, kde se spí, fetuje, gambluje a šmelí. Potkáte známé figurky a lokální celebrity. Roman vám také ukáže, kde dříve bydlel pod mostem a kde lidé na ulici stále žijí. Bojíte se? Není čeho, pro mnoho lidí je tohle normální život. Roman je ten nejmilejší průvodce, který by se pro druhé rozdal, a rád vám zodpoví všechny otázky, které vám vždycky vrtaly hlavou, ale neměli jste je komu položit. Nic pro něj není tabu, nemá žádnou autocenzuru a na vše s upřímností a humorem jemu vlastním odpovídá. P.S.: Roman ve své prohlídce mluví o denních centrech Naděje, které sám využívá. V centrech se jim nedostává sezónního pánského oblečení. Takže pokud budete chtít, můžete oblečení vzít na prohlídku a v denním centru předat, nebo se pak můžete v centrech s oblečením zastavit sami.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který dlouhé roky žil na ulici a teprve nedávno ji opustil. Je možné, že mu občas budete špatně rozumět: má ostravský přízvuk, někdy mluví rychle a jindy zase potichu, v nejhorším se spojí všechno dohromady. Nebojte se ho na to upozornit, často to už nevnímá. Občas má také tendence trasu zkracovat, takže se také nebojte ozvat. Příběh každého z průvodců je jiný a za 12 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 12 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 350 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti. Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Zaujala vás tato prohlídka?

Začátek prohlídky

Sraz je na Hlavním nádraží před restaurací Potrefená husa, která se nachází hned vedle vchodu do haly.

Trasa prohlídky

Hlavní nádraží
Naděje
Pod magistrálou a kolem kolejí
Hlavní nádraží

Vyberte si termín:

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Jste škola nebo firma? Objednejte si soukromou prohlídku mimo termíny pravidelných prohlídek.

Testimonials

Byla jsem na prohlídce s Romanem, a nemůžu nic jiného než doporučit. Je to skvělý člověk s humorem, se kterým vám ty dvě hodiny uběhnou tak rychle, ani nemrknete.. :)) Skvělý zážitek!

Posted by Zuza Březinová on Wednesday, 7 October 2020

Podobné prohlídky

Comments are closed.