Petr

300 Kč / osoba
Čeština 2 hodiny Pá 18:00

Bony a klid

Začínal ještě před revolucí jako pomocník veksláků, ale rychle se od nich naučil, co bylo třeba, aby sám začal kšeftovat s tím, čeho bylo za minulého režimu nedostatek. Dokázal sehnat a obratem udat valuty, oblečení, nedostatkové potraviny a elektroniku.

Neuteklo mu nic, na čem bylo možné vydělat, včetně drog a prostitutek. Jeho slibně rozjetou "kariéru" přerušil už v útlém věku kriminál, ale po propuštění pokračoval dál. K obchodní činnosti se však přidala i výroba a distribuce drog a nevyhnula se mu ani závislost na pervitinu.

Kam tahle hra s osudem a pokoušení štěstí vedlo a jak je na tom Petr dnes, si můžete přijít poslechnout sami. Jeho příběh je rozmanitější, než se může na první pohled zdát.

Petr také rád provází firemní kolektivy, soukromé skupiny a zejména školy, kterým v uličkách Starého Města povypráví historky ze svého divokého mládí

*Změna průvodce vyhrazena.

Výjimečně se může stát, že na vás bude na místě srazu čekat jiný průvodce. Snažíme se sice preventivně zajistit přesně takovou službu, jakou jste si objednali, ale nejsme schopni to z důvodů uvedených níže (*) 100% zaručit.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

*Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 10 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 10 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 300 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Zaujala vás tato prohlídka?

Začátek prohlídky

Sraz je na vrátnici Pražského kreativního centra na Staroměstském nám. 4/1

Trasa prohlídky

Pražské kreativní centrum
venku v podloubí nebo uvnitř na vrátnici
Staromák
Perlovka a Skořepka
Kafkova hlava / Františkánská zahrada
Café Therapy
posezení a možnost objednání drinku nebo jídla

Zvolte si termín:

Březen 2023
PoÚtStČtSoNe
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Včera jsme byli na procházce s panem Petrem. Parádní zážitek, který jen tak nezažijete. Můžeme jenom doporučit. Díky Petře!🤩🤩

Posted by Kryštof Kocian on Saturday, 19 December 2020

Podobné prohlídky

Comments are closed.

Pamatujete si na Romana? Jestli ne, je čas osvěžit si paměť a vydat se s ním na prohlídku!