Karim

550 Kč / osoba
Čeština 5+ hodin St & Pá & So 19:30

Karimovo podsvětí

Karim průvodcem Pragulicu od samého začátku (12 let) a je také u návštěvníků nejvíce vyhledávaným průvodcem. V součastnosti se jeho prohlídky rozchází s představou Pragulicu, o tom jak by měla prohlídka vypadat. Karim vyměnil závislost na drogách za závislost na prohlídkách a my se obáváme, co se s Karimem stane, až nebude schopen provázet. Proto se vám pokusíme jeho prohlídku maximálně popsat, abyste věděli, co můžete očekávat, a budeme mít velkou radost, když budete spokojeni. Na Karimově prohlídce můžete zábavně vidět, jak se drogy, prostituce a život na ulici podepíšou na lidské psychice. Je to jeho „šou“ a má svou vlastní představu, do které si nenechá mluvit. Zažijete jeho ochotu vám povědět vše, co ho napadne, a upřímně si myslí, že všechno co vám říká, je zajímavé. A za zajímavé považuje vyprávět historky stylu černé knihovny s vulgárním nebo brutálním nádechem. I když nepoužije silná slova, význam je… no, chvíli budete přemýšlet, co vám to vlastně řekl, a když vám to dojde, nestihnete se vzpamatovat, protože vám mezitím řekl už několik dalších podobných historek. Dozvíte se, že v základech domu je zabetonované dítě, že pod pískovištěm Františkánské zahrady je asi 20 těl, do toho mrskne informace o tom, který politik je na jaké perverzní praktiky a ještě to proloží informací o kuchaři uvařeném v guláši a že to je standardní záležitost…. Když se vám podaří ho přerušit a vznést dotaz, může vám jen odpovědět, že má své zdroje, nebo odpoví něco úplně jiného a dál bude pokračovat ve svých historkách. Protože toho Karim chce povědět co nejvíc, často ztratí pojem o čase a centrem Prahy se postupuje velmi pomalu. Prohlídky trvají 4 a více hodin. Počítejte s tím, že i když vydržíte 4 hodiny, za celou dobu se nemusíte dozvědět, jak se na ulici vlastně dostal a jaký byl jeho příběh. Dozvíte se jak spát na lavičce a hlídat si věci, nebo jak spát v metru na schodech. To první by měl vykládat na Senovážném náměstí, kde za hodinu přejdete od fontány k budově banky (je to cca 200 metrů). A to druhé, jak spát na schodech v metru, vypráví na Václaváku u metra Můstek, kam se dostanete asi za další 2 hodiny (je to cca 500 metrů). A nakonec vážné varování pro nekuřáky: Karim během svého vyprávění vykouří minimálně dvě krabičky cigaret. Kouří jednu za druhou. Kuřáci přítomní na prohlídce se často přidají, takže prosím nebuďte překvapení, když vám dojde, že jste uprostřed kouřící tlupy vedené stylovým strašidlem.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Karim si zažil život na ulici se vším, co k tomu patří. Je to exhibicionista. s duší umělce, jehož vyprávění je poutavé, ale ne vždy přesné a stoprocentně pravdivé. Mějte to na paměti, abyste předešli zklamání z nereálného očekávání. Pokud hledáte autentický zážitek a skutečný příběh, doporučujeme vybrat jiného průvodce. Stejně tak pokud hledáte prohlídku s jasným časovým rámcem.

Prohlídka v cizím jazyce

Karimovy pravidelné prohlídky jsou pouze v češtině a tlumočení z naší strany není možné zajistit.

Snadná doprava

Prohlídka končí v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách na Malostranském náměstí. Odpojit se ale můžete kdykoliv v jejím průběhu kdekoli po cestě. Tramvaje jezdí celou noc, metro od 4:00 do půlnoci. Vzít si můžete i taxi. Pokud plánujete přijet autem, je možné zaparkovat v podzemních garážích Palladia a Kotvy na Náměstí Republiky nebo v Centru Nový Smíchov na Andělu.

Není to pro každého

Noční prohlídka není vzhledem k době konání a obsahu Karimova vyprávění vhodná pro děti a mladistvé do 15 let. Pokud s sebou chcete vzít své nezletilé děti, zvažte jejich zralost a připravenost vyslechnout si mnoho informací o prostituci, drogách, podsvětí a bezdomovectví.

Zaujala vás tato prohlídka?

Začátek prohlídky

Sraz je na Senovážném nám. u kašny Českých muzikantů.

Trasa prohlídky

Body a časy jsou pouze orientační.

19:30 - Senovážné náměstí
22:00 - Václavské náměstí
22:45 - Jungmannovo náměstí
23:00 - Perlová ulice
23:30 - Cokoliv co Karima napadne a vy vydržíte
Unlimited
Kdy a kde skončíte, to nikdo přesně neví.

Zvolte si termín:

Červenec 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Prohlídka s Karimem je zábavná, poučná a velice nevšední. Vřele ji všem doporučuju, Karima zdravím a děkuju! Všem z týmu přeji všechno nej v roce 2021!

Posted by Jan Hlubuček on Saturday, 26 December 2020

Podobné prohlídky

Comments are closed.