Karel

350 Kč / osoba
Čeština 2 hodiny Pá 19:00

Karlův průvodce mladého gaye v Praze

O tom, jaké to bylo vyrůstat v devadesátkové Praze, experimentovat se svou sexualitou, drogami a objevovat svou odlišnou orientaci. A jak se pak párty rozjede, když dojde na coming out...

Možná znáte film Mandragora, který popisuje dětskou gay prostituci. Karel v této době vyrůstal a znal osobně některé postavy, dle kterých byl film natočen. Dokonce se ve filmu krátce objevil jako kompars. Ví, jak to tehdy chodilo, sám točil gay porno. Podnik Oáza, kde se Mandragora natáčela, znal velmi dobře.

Návštěvníci se tak během prohlídky přenesou do doby, kterou už dnešním pohledem nelze pochopit. Prohlídka začne na Karláku, kde je to po setmění i dnes trochu divočejší. Trasa povede přes centrum. Karel vám ukáže vyhlášené podniky devadesátek, kde se lovili zákazníci, Hlavák, kde se odehrával zásadní děj filmu Mandragora.

Karel vypadá jako skejťák v letech, s mikinou a čepicí s placatým kšiltem a tváří plnou hlubokých vrásek. Narodil se v Praze a letos mu bylo šedesát. Vyrůstal sice v úplné rodině, ale táta byl alkoholik, a jak Karel říká, ten gen závislosti zdědil po něm. Vystudoval střední školu, absolvoval 2 roky na vojně, a i když celou dobu znal svou orientaci, coming out udělal až po ní. A protože si chtěl užívat a měl rád sex, rozjel to naplno. Večírky, příležitostná prostituce, drogy, chlast – klidně i 2 litry vodky za den. Soud mu nařídil léčebnu, ale místní prostředí neustál a odešel. Kvůli závislostem přišel o všechny peníze a skončil na ulici.

P.S.: Pokud nebudete Karlovi rozumět, nebojte se ozvat a požádat ho, aby mluvil pomaleji. Sám o tom ví, ale někdy se zapomene a začne drmolit. Byla by škoda nechat si ujít zajímavé informace jen kvůli ostychu ho na to upozornit. P.S.: Karel ve své prohlídce mluví o denních centrech Naděje, které sám hodně využívá. V centrech se jim nedostává sezónního pánského oblečení. Takže pokud budete chtít, můžete oblečení vzít na prohlídku a v denním centru předat, nebo se pak můžete v centrech s oblečením zastavit sami.

Jak provést rezervaci a další užitečné informace

Je to jednoduché: vyberete si svého průvodce, na jeho profilu stisknete tlačítko "Rezervovat", v kalendáři zvolíte datum a čas, potvrdíte a provedete platbu způsobem, který vám nejvíce vyhovuje. Obdržíte od nás e-mail s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na prohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 12 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 12 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 350 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti. Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík. Jestliže jeho hodnota není dostačující, lze zůstatek doplatit.

Zaujala vás tato prohlídka?

Začátek prohlídky

Sraz je naproti hlavnímu vchodu Faustova domu - přes silnici na rohu u vstupu do parku Karlova náměstí

Trasa prohlídky

Karlovo náměstí
Národní třída
Václavské náměstí
Hlavní nádraží

Zvolte si termín:

Květen 2024
PoÚtStČtSoNe
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Jste škola nebo firma? Objednejte si soukromou prohlídku mimo termíny pravidelných prohlídek.

Podobné prohlídky

Comments are closed.