250 Kč/osoba
Čeština – možný překlad do cizích jazyků 2 Hodiny

Jirka vystudoval energetiku na vysoké škole, stejný obor jako třeba jeho kolegyně Dana Drábová. Pracoval na řídících pozicích, měl i vlastní firmu, ale věci nešly podle plánu, firma skončila, objevily se osobní problémy, jeho rodina se začala rozpadat a on začal pít. Jak Jirka říká, alkohol všechno ještě umocnil. To bylo kolem roku 2000, kdy už přespával na ulici a každý den z ní vstával ráno do práce.

 

Co bylo dál, kde všude Jirka přespával, třeba na Malé straně nebo v jeskyních na Petříně, se dozvíte na jeho prohlídce malebnou a historickou částí Prahy. Jirka vám ukáže prý tu nejhezčí vyhlídku v Praze, ale taky, kde se dá najíst a umýt. Vrch Petřín je pro někoho místem zamilovaných, pro bezdomovce a feťáky to bývalo místo, kam se zašít. Dneska je tu ale už jen jedna poslední obývaná jeskyně.

 

Jirka říká: „Důležité je nespadnout až úplně na dno, já naštěstí vždycky začal přemýšlet, ale samotnému by se mi z ulice jen tak dostat nepodařilo.“

Co vše potřebujete vědět

Je to jednoduché. Vyberte si svého průvodce, klikněte na rezervovat, upřesněte datum a čas, zarezervujte si prohlídku a proveďte platbu. Obdržíte od nás email s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na pprohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců to má jinak a my se snažíme zlepšit jejich situaci jak jen to jde.

Počasí a co s sebou

Prohlídky jsou za každého počasí! I když prší nebo mrzne. Jak jinak by jste se lépe vžili do kůže lidí an ulici. Vemte s sebou dobré boty, třeba i svačinku a něco k pití. Deštník nebo pláštěnku. V zimně teplé oblečení, protože dvě hodiny venku jsou mnohem náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Většina našich prohlídek je v češtině. Jazyk prohlídky najdete zaznačený v kalendáři. Pokud chcete na prohlídku vzít své zahraniční přátele nebo kolegy, není problém. Stačí si zvolit prohlídku s překladatelem nebo s některým z našich cizojazyčných průvodců.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 6+ let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být nebezpečná.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku vyjde na 250 Kč. Můžete také uplatnit různé slevy. Platba je možná převodem.

Spropitné

Odměňte vašeho průvodce spropitným, pokud se vám prohlídka líbila. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce ale také peníze navíc, ktereé se velmi hodí.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se prosím během prohlídky s úctou ke svému okolí a zeptejte se lidí v případě že budete chtít fotit nebo natáčet.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit taky jako dárek. Nebo při rezervaci váš poukaz uplatnit.

Zaujalo vás to?

Začátek prohlídky

Sraz je u tramvajové zastávky Pohořelec.

Trasa prohlídky

Pohořelec - zastávka tramvaje
Horní část Malé strany
Zahrady pod Strahovským klášterem
Petřín

Rezervovat dnes

Duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Chcete si zarezervovat prohlídku pro skupinu?

Podobné prohlídky

Comments are closed.