360 Kč/osoba
pouze ANGLICKY 2 Hodiny

Aleš emigroval do USA v 80. letech a žil tam přes 20 let. Má jedinečný pohled a znalost české a pražské historie v komunistické éře, zvláště pak o neslavné StB. Jaké to bylo, dospívat v tomhle období? Přiblíží vám příběhy a osudy lidí zažívající represe, navštívíte známou Bartolomějskou ulici, která byla centrálou StB a další lokality. Aleš je vášnivý fotograf a certifikovaný průvodce Prahou. Před rokem prošel vážnou operací mozku.

Co vše potřebujete vědět

Je to jednoduché. Vyberte si svého průvodce, klikněte na rezervovat, upřesněte datum a čas, zarezervujte si prohlídku a proveďte platbu. Obdržíte od nás email s potvrzením a informacemi o místě srazu a pak už jen dorazíte na pprohlídku a užijete si ji.

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici nebo na ni stále žije. Každý z našich průvodců to má jinak a my se snažíme zlepšit jejich situaci jak jen to jde.

Počasí a co s sebou

Prohlídky jsou za každého počasí! I když prší nebo mrzne. Jak jinak by jste se lépe vžili do kůže lidí an ulici. Vemte s sebou dobré boty, třeba i svačinku a něco k pití. Deštník nebo pláštěnku. V zimně teplé oblečení, protože dvě hodiny venku jsou mnohem náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Alešova prohlídka je pouze v angličtině. Pokud hledáte tour pro skupinu vašich zahraničních přátel, je to ta pravá volba. Můžete se podívat také na průvodce Roberta, případně objednat překlad.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 6+ let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být nebezpečná.

Ceny a platba

Vstupenka na prohlídku s Alešem v angličtině vyjde na 360 Kč. Můžete také uplatnit různé slevy. Platba je možná převodem.

Spropitné

Odměňte vašeho průvodce spropitným, pokud se vám prohlídka líbila. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce ale také peníze navíc, ktereé se velmi hodí.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se prosím během prohlídky s úctou ke svému okolí a zeptejte se lidí v případě že budete chtít fotit nebo natáčet.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit taky jako dárek. Nebo při rezervaci váš poukaz uplatnit.

Začátek prohlídky

Sraz je na vrátnici Pražského kreativního centra na Staroměstském nám. 4/1.

Trasa prohlídky

Pražské kreativní centrum
Rotunda
Bartolomějská
Národní třída
Újezd
Malá strana
Malostranská
Červen 2024
PoÚtStČtSoNe
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Jste škola nebo firma? Rezervujte si prohlídku pro větší skupinu mimo nabízené termíny.

Podobné prohlídky

Comments are closed.