Příběh roušky

Příběh roušky

#PRIBEHROUSKY

Rouška, co to vlastně je rouška? Není to jen kus látky? Pro někoho možná, ale pro nás se tento kousek látky stal symbolem určité doby. Doby, kdy se náš svět převrátil naruby a ze dne na den se změnily naše životy. A přesto, že mnoho lidí propadlo v zoufalství a strach o své zdraví, zdraví svých blízkých a budoucnost, nastalo také období velké lidské odvahy, soudržnosti, lidského nasazení a ochoty nezištně pomáhat. Rouška se tak stala nejen symbolickou větou: moje rouška chrání Tebe a Tvoje rouška chrání mě, ale také symbolem krásného lidství a lidské sounáležitosti. Je to symbol toho, že se nevzdáváme, hledáme cesty a řešení a že i v těžkých chvílích dokážeme vidět světlo na konci tunelu. Příběh našich roušek pomáhá ohrožené skupině lidí - lidem z ulice, lidem bez domova. Karim, Roman, Zuzka, Ivana, Václav, Petr, Robert, Hanuš či Helča, to nejsou jen anonymní jména, ale naši průvodci z Pragulicu, kteří se díky své píli a odhodlání dokázali postavit z ulice zpátky na nohy a změnit své životy. Nyní však ze dne na den přišli o svou práci, tudíž i o svůj zdroj příjmů. Možná si říkáte, že si za to můžou sami, že každý má stejné šance a že na bezdomovectví máte jasný názor. Můžeme vám však garantovat, že po netradiční prohlídce Prahou s našimi průvodci změníte svůj pohled. Věci zkrátka nejsou vždy jen černé či bílé a někdy si prostě jen vytáhnete horší kartu do života. My jsme v Pragulicu rádi, že můžeme dávat druhou šanci prostřednictvím pracovní příležitosti a umožnit tak nový život lidem na ulici a dát jim možnost začlenit se zpátky do života. Nyní však potřebujeme vaši pomoc, abychom překlenuli těžké období a hned jak to bude možné jsme mohli pokračovat v tom, co nás nejen baví, ale co snad i pomáhá změnit nejeden život k lepšímu. Děkujeme vám.

Rouška Klára do Kláry Trojanové

dražba proběhne v pondělí 11.5.

Skvělá Klára Trojanová se také bez váhání zapojila do naší dražby roušek. Věnovala nám roušku s láskou k bližnímu ušitou. Její rouška je symbolem rodiny a hodnot, které rodina představuje. Je v ní otisk sounáležitosti, podpory a vzájemné důvěry. Na roušku Klárka vyšila první písmena jmen všech členů rodiny, takže vás bude ochraňovat celá jejich rodina a rouška vám zaručeně přinese štěstí.

Rouška Markéta od Markéty Kopecké

dražba proběhne v úterý 12.5.

Markéta ve své tvorbě ráda propojuje eleganci s ležérním stylem. Její kolekce vznikají v Praze, kde se na nich podílí čtyři či šest českých rukou. Látky vybírá v Paříži, kde více jak deset let navrhováním žila a tvořila. Do dražby vložila černobílou luxusní roušku s flitry, které ležérní nádech dodávají kontrastní oranžové gumičky. Jejím záměrem je vzbouzet v ženách krásu a sebedůvěru, se kterou budou kráčet životem. Nechť se i tato rouška stane tímto poselstvím pro Vás.

Rouška Zuzana od Zuzany Kubíčkové

dražba proběhne ve středu 13.5.

Málokterá móda je tak něžně ženská jako ta od Zuzky Kubíčkové. Setkání s ní bylo opět na stejné vlně a je pro nás velkou ctí a radostí, že se do naší dražby zapojila. Její rouška je něžná i záhadná a díky černé barvě a kamenům vypadá jako noční obloha. Originální zavazování v podobě velkých tylových mašli propůjčují roušce luxusní vzhled, ale zároveň je velmi jednoduché je vyměnit za praktičtější gumičky. Tento jedinečný kousek byste měli chtít mít ve svém šatníku.

Rouška Jana od Jany Plodkové

dražba proběhne ve čtvrtek 14.5.

Jana je nejen skvělá herečka a žena s perfektním stylem, ale hlavně má srdce na správném místě. Když Ina T, která pravidelně pomáhá lidem bez domova poprosila, zda by jí někdo poskytl roušky pro tuto ohroženou skupinu, byla to právě Jana, která okamžitě zareagovala a roušky jí ušila. Do naší dražby věnovala roušku s přírodními motivy a krásnou ruční výšivkou, protože jak sama říká, být v přírodě, s přírodou sladěna, je pro ni být zdravá.

Rouška Kamila od Kamily Vodochodské

dražba proběhne v pátek 15.5

Kamila Vodochodská zasvětila svůj život osvětě za udržitelnou módu a svými přednáškami a celým svým bytím se snaží o čistější a etičtější módní prostředí. Tento prvek vnáší i do příběhu své roušky, která je ze zbytků šatů pro Celeste Buckingham, ve kterých byla na titulní stránce Cosmopolitanu. Kamila do dražby k roušce vložila i tyto kultovní šaty a jak ráda říká, jak lidé tak věci si zaslouží další šanci. Nechť je i tato rouška symbolem druhé šance pro lidi bez domova.

Rouška Zdeňka od Zdeňky Imreczeové

dražba proběhne v sobotu 16.5.

Zdeňka je nesmírně milá žena a vyzařuje z ní krásná čistá energie. Módě se věnuje již mnoho let a její tvorba má jasný podpis. Do dražby věnovala nádherný fashion kousek, kvůli kterému si budete chtít vzít roušku kamkoliv, i když vás už její nošení nebaví. Elegantní černá barva, použité hedvábí, třásně a ozdobné provazy, které roušce dodávají trochu té správné drzosti, která je specifická i pro lidi na ulici.

Rouška Beata od Beaty Rajské

dražba proběhne v neděli 17.5.

Přestože Beata má kolekci roušek, tak ta, kterou vložila do dražby je pouze jedna jediná! Její spodní lem je inspirován výšivkou ze svatebního ručníku její maminky. Písmena B jsou proti nápisu Beata Rajská vzhůru nohama, což symbolizuje aktuální situaci, ve které je celý svět vzhůru nohama. Beata je skvělá návrhářka a náš průvodce Roman ji miloval již v době, kdy byla ještě úspěšnou modelkou. Když jsme jí volali, zda by se zapojila, neváhala ani vteřinu a za to jí děkujeme.

Rouška Kateřina od Kateřiny Maršounové: Project Rehab

dražba proběhne v pondělí 18.5.

Kateřina je mladá designérka, pro kterou svět módy byl vlastně překvapující směr. Svou módní značku vůbec neplánovala, ale stala se vlastně výsledkem takové její soukromé terapie, když měla nelehké období. Proto se i svým Project Rehab snaží vytvářet nejen módní značku, ale i stejně smýšlející komunitu lidí, která má své hodnoty. Kateřina vytváří streetovou módu s typickými “cákanci” a pro naši dražbu s láskou vytvořila roušky párové. Protože láska (sám k sobě a i ostatním) je jedinou hybnou silou a dokáže měnit nejen životy, ale i DNA.

Rouška Dagmar od Dagmar Havlové

dražba proběhne v úterý 19.5.

Přesto, že již není úřadující první dámou, v této nelehké situaci ukázala, jak se první dáma má zachovat. Bez váhání se pustila do šití roušek a rozvážela je potřebným v první linii a seniorům. Rouška, kterou nám poskytla do dražby může vypadat obyčejně, ale o to silnější příběh si nese. Tato bílá rouška byla ušita jako první z bavlněného povlečení manželů Havlových a je poslední, která nebyla darována do nemocnice, domova pro seniory či dětskému domovu. Paní Dagmar nám opět ukázala, že životní osudy druhých, kteří neměli takové štěstí jí zkratka nejsou lhostejné.

Rouška Jiří od Jiřího Kalfaře

dražba proběhne ve středu 20.5.

Jiří je mladý talentovaný designér, který módu nikdy nestudoval, ale díky své vášni a zápalu se stal prvním českým návrhářem, který měl přehlídku na Fashion weeku v New Yorku. Jeho zákaznice jsou převážně z jiných zemí a Jiří svou módu pravidelně uvádí v Londýně či Monaku. Je velkým vyznavačem ekologie a udržitelnosti. Na základě všech těchto principů staví i své kolekce. Luxusní vínová rouška, kterou nám věnoval do dražby, je z jeho minulé kolekce. Je zdobena bohatou krajkou a kameny. Jako vždy se projevil jako vizionář a měl v kolekci roušku dříve, než zaplnily celý svět.

Rouška Iva od Ivy Pazderkové

dražba proběhne ve čtvrtek 21.5.

Zábavných a vtipných žen opravdu není mnoho. To však neplatí o Ivě Pazderkové! Krásná, vtipná a hlavně velmi empatická. Iva se vším, co dělá, snaží o lepší svět. Je zapálenou ochránkyní přírody, ekologie a udržitelnost je její životní styl. Iva se do dražby zapojila proto, že ví, že se má v životě moc dobře, má co jíst, co pít, kde bydlet, ale uvědomuje si, že spousta lidí toto štěstí nemá. A proto se bez váhání zapojila a věnovala nám originální roušku FOLK BITCH včetně její podobizny.

Rouška Kateřina od Kateřiny Geislerové

dražba proběhne v pátek 22.5.

Kateřina byla jednou z prvních osobností, která když zjistila, v jakém stavu je připravenost nemocnic a dalších institucí na začínající koronovou krizi, rozjela šití roušek ve velkém. Postupně začala zapojovat další šicí dílny a tato situace jí ukázala, že kdy je zapotřebí, zařídí a zorganizujte cokoliv. Což ukázala i nám, když jsme jí poprosili, zda by se zapojila, tak nejen že se zapojila, ale domluvila i další úžasné ženy jako Dagmar Havlovou, Zdeńku Imreczeovou, Janu Plodkovou, Zuzku Kubíčkovou či Kláru Trojanová. Její rouška je z červeného hedvábí a červené krajky, což jsou typické prvky její tvorby. Kateřina je zkrátka žena s velkým Ž.