Group Tours

Prohlídky pro soukromé skupiny

Rezervujte si prohlídku pro sebe a svou rodinu, přátele, nebo škoní třídu. Napište nám své představy a časové možnosti a my se vám ozveme zpět s konkrétní nabídkou.

Jste skupina?

Pak pro vás máme skvělou nabídku.

Umíme zorganizovat soukromou prohlídku pro vaše přátele, kolegy z práce, studenty nebo spolužáky z vaší školy či zájmové organizace.

Mezi naše zákazníky patří české i zahraniční vzdělávací instituce, cestovní a eventové agentury nebo firmy, takže máme bohaté zkušenosti.

Stačí vyplnit poptávkový formulář a upřesnit své požadavky, na jejichž základě vám pošleme nabídku s kompletními informacemi a zodpovíme případné dotazy.

Pořádáme také přednášky se zakladatelkou Terezou Jurečkovou, které mohou proběhnout samostatně nebo jako součást prohlídky.

Odpovědi na vaše otázky:

Použijte kontaktní formulář, na který odkazujeme výše, nebo nám napište e-mail na adresu v zápatí stránky. 

Do zprávy uveďte co nejvíce informací, které  nám pomůžou nabídnout vám  přesně to, co hledáte: o jakou skupinu se jedná (zda školní či nikoliv), kolik osob se zúčastní, preferovaný termín a průvodce.

Nejpozději do druhého pracovního dne se vám ozveme, zda váš požadavek jsme schopni naplnit. Pokud ne, navrhneme vám alternativní řešení.

Standardní délka všech prohlídek je 2 hodiny.

Pokud ji potřebujete zkrátit, stačí se na místě před začátkem domluvit s průvodcem, aby s tím při výkladu počítal.

Jestliže nespěcháte, může se i prodloužit, a to v případě, kdy se účastníci hodně ptají, nebo chtějí průvodce po prohlídce pozvat třeba do hospody a pokračovat v nezávazném povídání tam.

Vždy však záleží na konkrétním průvodci a jeho časových dispozicích, zda bude souhlasit.

 

 

Cena se odvíjí od charakteru skupiny, počtu účastníků a průvodce.

V ceníku rozlišujeme, zda se jedná o převážně dětský kolektiv v rámci školy, třídy či zájmové volnočasové organizace (např. skauty nebo třeba dětský tábor), případně neziskovku, nebo někoho jiného (firmu, skupinu přátel atd.).

Svoje vlastní ceny  má také průvodce Karim, jehož prohlídky jsou výrazně delší než u ostatních průvodců.

Platba se provádí vždy předem převodem na náš účet oproti vystavené faktuře.

Tu vám zašleme poté, co se domluvíme na podrobnostech prohlídky a vše si odsouhlasíme.

Školy, dětské organizace, neziskovky:

 • do 10 osob – 2000 Kč
 • od 11 do 20 osob – 3000 Kč
 • od 21 do 30 osob – 4000 Kč

Ostatní skupiny:

 • do 5  osob – 1500 Kč
 • od 6 do 10 osob – 2800 Kč
 • od 11 do 15 osob – 4000 Kč
 • od 16 do 25 osob – 6000 Kč

Karim pro školy:

 • 2 hodiny – 6000 Kč
 • unlimited – 8000 Kč

Karim pro ostatní (vždy unlimited):

 • do 5 osob – 3000 Kč
 • od 6 do 10 osob – 5000 Kč
 • od 11 do 15 osob – 7000 Kč
 • od 16 do 25 osob – 10 000 Kč
Founder’s talk:
 • 2000 Kč v češtině či v angličtině, cca 60 minut

Pokud máte náš poukaz na prohlídku, ať už z našeho e-shopu či ze Slevomatu, je možné jej uplatnit i zde.

Až nás budete s požadavkem na soukromou prohlídku kontaktovat, pošlete nám do zprávy také číslo poukazu.

Prověříme jeho platnost a hodnotu a sdělíme vám případný doplatek, na který vystavíme fakturu.

Jestliže se jeho hodnota bude rovnat hodnotě prohlídky, bude jím prohlídka uhrazená.

Případnou zbytkovou hodnotu poukazu už dále využít nelze.

Ano, tlumočení do angličtiny zajistit lze, a to za příplatek:

 • 2000 Kč za dvouhodinovou prohlídku
 • 4000 Kč za typ unlimited (maximálně 4 hodiny)

Další jazyky jsou na dotaz.

Pokud máte zájem o prohlídku mimo naši stálou nabídku, dejte nám vědět alespoň s týdenním předstihem, abychom stihli vše zařídit a zajistit průvodce, případně i tlumočníka.

Ano, může, ale v takovém případě je lepší nám dát vědět dostatečně dlouho dopředu.

Průvodci i tlumočníci nejsou k dispozici každou sobotu a neděli.

Pokud nám o víkendu napíšete, že máte o prohlídku zájem, jejímu vyřizování se budeme věnovat v pondělí.

Pokud se chcete dozvědět víc o Pragulicu, bezdomovectví nebo sociálním podnikání,  rádi pro vás uspořádáme inspirativní přednášku nebo diskuzi na vybrané téma.

V požadavku na prohlídku a/nebo přednášku zmiňte i zájem o přednášku a její téma, případně co si přejete, aby si posluchači či účastníci z akce odnesli.

Vypracujeme vám nabídku, která bude odpovídat vašim představám.

Prostory jsme schopni zajistit zdarma v prostorách Pražského kreativního centra na Staroměstském náměstí.

V takovém případě Vám můžeme nabídnout jiný termín, ovšem oznámení o změně musí proběhnout v pracovním dni nejpozději 48 hodin před konáním prohlídky.

Poznejte naše průvodce

Zuzka
Čt 17:00, 2 Hodiny

Zuzka

Pražská drogová scéna

VÍCE INFORMACÍ
Karim
St, Pá, So 19:30, 5+ Hodin

Karim

Pražské podsvětí z první ruky

VÍCE INFORMACÍ
Václav
Ne 14:00, 2 Hodiny

Václav

Bezdomovcem z vlastní vůle

VÍCE INFORMACÍ
St & So 18:00, 2 Hodiny

Roman

Roman-tický trip pod mostem

VÍCE INFORMACÍ

Co vše potřebujete vědět

Váš průvodce

Vaším průvodcem je člověk, který strávil část svého života na ulici, nebo na ni stále žije. Každý z nich má za sebou jiný příběh a my se v rámci naší činnosti snažíme zlepšit jejich situaci, jak nám naše možnosti a oni sami dovolí. Za 10 let provozu jsme zjistili, že 100% rehabilitace a návrat do života, který většinově považujeme za normální, nejsou vždy reálné. Naučili jsme se proto nesoudit a být tady pro ně v dobrém i zlém.

Počasí a co s sebou

Prohlídky se konají za každého počasí! Jak jinak byste se lépe vžili do kůže lidí na ulici? Oblečte se dle ročního období a aktuálních podmínek a obujte si pohodlné boty. Podle potřeby přibalte do batohu deštník nebo pláštěnku, k tomu třeba svačinu a něco k pití. Vždy buďte připraveni reagovat na náhlé změny, protože dvě hodiny venku v mokrém oblečení jsou i ve městě náročnější, než si myslíte.

Jazyk a překlad

Všechny naše prohlídky probíhají v češtině. Jestliže máte zájem o cizojazyčnou prohlídku, je možné si za příplatek zažádat o tlumočníka. Takový požadavek je však nutné podat s dostatečným předstihem, abychom mohli překlad zařídit. Všichni tlumočníci jsou externisté, kteří nemusejí být vždy k dispozici.

Bezpečí

Jít s Pragulicem na prohlídku je asi stejně nebezpečné jako přecházet přes ulici. Máme 10 let zkušeností a snažíme se předcházet rizikům. Nebereme návštěvníky na místa, která by pro ně mohla být riziková a kde by bylo ohroženo jejich zdraví nebo majetek.

Ceny a platba

Standardní vstupenka na prohlídku stojí 300 Kč a její nákup a potvrzení od nás jsou podmínkou účasti Platba se provádí vždy předem přes náš rezervační systém kartou nebo převodem. Platit na místě průvodci není možné.

Spropitné

Pokud se vám prohlídka líbila, můžete svého průvodce odměnit dýškem. Není to pro ně jen ohodnocení jejich práce, ale také peníze navíc, které se velmi hodí. Jedná se však o dobrovolný akt a je zcela na vašem uvážení, kolik průvodci dáte.

Etika

Nejsme tady od toho, abychom ukazovali lidi bez domova, ale proto, abychom vám zprostředkovali unikátní zážitek. Chovejte se, prosím, během prohlídky s úctou k danému prostředí a zeptejte se průvodců i lidí v jejich okolí, pokud je budete chtít fotit nebo natáčet, zda s tím souhlasí.

Poukazy

Prohlídku můžete zakoupit také jako dárek ve formě poukazu v různých hodnotách na našem e-shopu. Pokud jste obdarovanými vy sami, vstupenku/y poukazem uhradíte v našem rezervačním systému ve 3. kroku - Nákupní košík.